Община Генерал Тошево отличи и награди заслужили учители, културни дейци и изявени ученици

На тържествена церемония, състояла се днес, в деня посветен на светите братя Кирил и Методий, в ритуалната зала в сградата на Общинска администрация, кметът на Община Генерал Тошево Валентин Димитров отличи и награди учители, културни дейци и ученици от училищата и читалищата в цялата община за високи постижения.

За постижения и заслуги в областта на науката, културата и изкуството и по повод Деня на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност  - 24 май, бяха наградени следните учители и културни дейци:

 

Ивелина Милчева - учител в СУ „Никола Й. Вапцаров” гр. Генерал Тошево;

Недка Минчева - учител в СУ „Никола Й. Вапцаров” гр. Генерал Тошево;

Галина Янева - учител в ОУ „Хр. Смирненски” гр. Ген. Тошево;

Таня Ганева - учител в ОУ „Хр. Смирненски” гр. Генерал Тошево;

Геновева Великова - учител в ОУ „Христо Смирненски” гр. Генерал Тошево;

Димитър Митев - учител в ПГЗ „Тодор Рачински” гр. Генерал Тошево;

Величка Димитрова - учител в ПГЗ „Тодор Рачински” гр. Генерал Тошево;

Венета Новакова - учител в ОУ „Христо Ботев” с. Кардам;

Дойчо Дойчев - учител в ОУ „Йордан Йовков“ с. Красен;

Даниела Стоева - учител в ОУ „Йордан Йовков“ с. Красен;

Живка Христова - директор на ДГ „Пролет“ гр. Генерал Тошево;

Руска Атанасова - председател на НЧ „Св. Св. Кирил и Методий 1897“с. Пчеларово;

Димитрина Катранджиева – бивш дългогодишен секретар, самодеец и председател на НЧ „Отец Паисий 1897“ с. Спасово;

Красимир Демиров – художествен ръководител на Театрален колектив „Георги Шивачев“ при НЧ „Светлина 1941“;

Тодор Георгиев – дългогодишен самодеец в НЧ „Светлина 1941“ гр. Генерал Тошево.

 

 

За отлично представяне и високи постижения на олимпиади, конкурси и състезания в областта на науката и изкуствата и по повод Деня на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност – 24 май, бяха наградени с грамота и материална награда следните ученици:

 

Рада Недялкова – 8 клас в СУ „Никола Йонков Вапцаров“;

Александра Чимширова – 9 клас в СУ „Никола Йонков Вапцаров“;

Симона Радева – 8 клас в СУ „Никола Йонков Вапцаров“;

Калина Щерева – 5 клас в СУ „Никола Йонков Вапцаров“;

Георги Георгиев – 6 клас в СУ „Никола Йонков Вапцаров“;

Айля Адилова – 10 клас в СУ „Никола Йонков Вапцаров“;

Женя Бучекчиева – 6 б клас в СУ „Никола Йонков Вапцаров“;

Яница Илиева – 5 а клас в СУ „Никола Йонков Вапцаров“;

Калоян Милчев – 10 клас в СУ „Никола Йонков Вапцаров“;

Боян Илиев – 10 клас в СУ „Никола Йонков Вапцаров“;

Мелиса Ахмед - 10 клас в СУ „Никола Йонков Вапцаров“;

Маргарита Сивкова - 10 клас в СУ „Никола Йонков Вапцаров“;

Рауф Алтай – 3 клас в СУ „Никола Йонков Вапцаров“;

Стефания Папатеодору – 9 клас в СУ „Никола Йонков Вапцаров“;

Симона Райчева – 11 клас в СУ „Никола Йонков Вапцаров“;

Иванина Стоянова – 4 клас в ОУ „Христо Смирненски“;

Дея Гойкова - 6 клас в ОУ „Христо Смирненски“;

Елина Иванова – 6 клас в ОУ „Христо Смирненски“;

Никол Дикова – ученичка в ОУ „Христо Смирненски“;

Вяра Кирчева – ученичка  в ОУ „Христо Смирненски“;

Йоана Драгнева – ученичка в ОУ „Христо Смирненски“;

Явор Георгиев – ученик в ОУ „Христо Смирненски“;

Георги Георгиев – ученик в ОУ „Христо Смирненски“;

Пламена Цонкова – ученичка в ОУ „Христо Смирненски“;

Иво Димитров – ученик в ПГЗ „Тодор Рачински“;

Момчил Буюклиев – ученик в ПГЗ „Тодор Рачински“;

Димитър Великов - ученик в ПГЗ „Тодор Рачински“;

Желязко Михайлов - ученик в ПГЗ „Тодор Рачински“;

Ренета Енчева - ученичка в ПГЗ „Тодор Рачински“;

Стефани Великова - ученичка в ПГЗ „Тодор Рачински“;

Виолета Димитрова - ученичка в ПГЗ „Тодор Рачински“;

Мирослава Янкова - ученичка в ПГЗ „Тодор Рачински“;

Ради Илиев - ученик в ПГЗ „Тодор Рачински“;

Преслава Галинова - НЧ "Стефан Караджа - 1942 г.", село Малина

Славея Яворова - НЧ "Стефан Караджа - 1942 г.", село Малина

 

За постижения в областта на образованието, науката, културата и изкуството поощрителна награда на кмета ще получат:

 

Александрина Илиева – 9 а клас, ученик в ПГЗ „Тодор Рачински“;

Максим Николаев– 9 а клас, ученик в ПГЗ „Тодор Рачински“;

Катерина Янкова – 8 а клас, ученик в ПГЗ „Тодор Рачински“;

Петя Михайлова – 8 а клас, ученик в ПГЗ „Тодор Рачински“;

Иван Йорданов – 11 а клас, ученик в ПГЗ „Тодор Рачински“;

Иван Иванов - 11 а клас, ученик в ПГЗ „Тодор Рачински“;

Стела Евтимова - 11 а клас, ученик в ПГЗ „Тодор Рачински“;

Вяра Николова -11 а клас, ученик в ПГЗ „Тодор Рачински“;

Красимира Николова – 11 а клас, ученик в ПГЗ „Тодор Рачински“.


В рамките на церемонията по награждаване имаше кратка музикална програма, включваща изпълнения на деца от школите по изкуства към Център за подкрепа за личностно развитие – Център за работа с деца и ВГ „Жабурани“ при НЧ „Светлина – 1941“.